Найкращий спосіб перестати думати про щось – просто купити це!
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
UAH
  • EUR
  • USD
  • PLN

Фідерна котушка

Фідерні котушки призначені для лову фідером. Випускаються із різними технічними характеристиками. І якщо Ви вагаєтесь з вибором котушки фідерної, інтернет-магазин Доктор-Фишинг допоможе з правильним рішенням у виборі фідерної котушки під Ваш спосіб лову.
Не потрібно рівнятися з вибором на спінінгіста, карп'ятника, там інші завдання та цілі.

Критерії початківцям.

Передаточне число або редукція (швидкість підмотування) у фідерній котушці має особливе значення, фідеристам потрібно знати, скільки обертів ротор робить за 1 оберт ручки котушки. Потужна котушка, зважає на менше співвідношення, яка повільно намотує волосінь (шнур). Котушки фідерні з передаванням 3.6:1 до 4.7:1 прийнято називати силовими. Для далекого закидання фідерним котушкам потрібне щільне намотування шнура і чим вище редукція, тоді годівниця точно летітиме в бажане місце подачі.

Поговоримо про шпулі.

Бюджетні котушки фідерні оснащені шпулею з твердого пластику або сплаву графітового. Дорогі - алюмінієвий сплав, покритий на борту шпулі нітридом титану. Кількість шнура, який вміщується на шпулі, можна визначити її розмір. Розрізняють шпулі в фідерних котушках:
- Двійка;
- Трійка;
- Четверка.
Фрикціоне гальмо в фідерних котушках дозволяє автоматично скидати шнур при виведенні.
Фрикціон у фідерних котушках є:
- Передній (прямо на шпулі);
- Задній (задня частина корпусу).

Додатковим фрикційним гальмом є бейтраннер. І якщо в котушках спінінгових бейтраннер відсутній по непотрібності, то фідерні котушки оснащені ним для зручного сходу нитки зі шпулі, а легким поворотом ручки котушки, бейтраннер вимикається і стає в штопорне положення.
Особливе значення бейтраннер має при виведенні трофея або при блискавичному клюванні, рибалки називають цей приємний момент – паровоз.

Про вибір котушки лову фідером.

Фідерна риболовля сама по собі досить інтенсивна/динамічна, рибак постійно виконує закидання, відсилаючи годівницю в підгодоване місце, тому вибір правильної котушки фідерної справа не з простих.
Особливу увагу слід приділити якості матеріалу. А якість – це дорого на ринку котушок. Раджу один раз прикупити одну гідну фідерну котушку, наприклад Шимано або Окума в інтернет магазині Доктор-Фишинг і Ваші рибалки будуть насамперед надійними, а впевненість у своїй котушки - запорука спокійної роботи при закиданні, виважуванні, маркуванні тощо.

Ніколи не зупиняйтеся при виборі котушки фідерної на кількості підшипників, в Китайських Алі експресах, Ви знайдете і 8, 9, 10 підшипників. Але це не факт, що їхня наявність там дійсна.

У брендових котушках наявність менша, але там кожен підшипник відповідає за свою функціональність.

При виборі котушки фідерної розмір шпулі має значення. Бажано вибрати 3000 чи 4000.
Запасна шпуля повинна бути обов'язково, на одній - шнур, друга - волосінь.
Фрикційне гальмо - справа на Ваш розсуд. Комусь зручно передній, комусь задній.
Важливо при купівлі фідерної котушки врахувати баланс (фідерного вудилища + котушки).

Якщо Ви правильно підійдете до вибору котушки, Ваші рибальські сесії будуть цікаві, а результат улову не змусить Вас засмутити.

Вгору