Найкращий спосіб перестати думати про щось – просто купити це!
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик
Каталог
UAH
 • EUR
 • USD
 • PLN

Вудлища

Протягом останніх десятиліть вудлища ускладнилася у конструкційному сенсі, і вибір став непростим. Початківцям важко розібратися в «тестах», «строях» та інших технічних параметрах, що дозволяють зробити оптимальний вибір вудлищ. Розглянемо ці тонкощі доступно і зрозумілою мовою.

Стилістичні особливості

Безліч існуючих стилів риболовлі (від джигового лову до класичного на блешню) вимагає чіткості у визначенні. Універсалізація тут виключена (теоретично пробувати можна, але відчуття не обдуриш). Під кожен стиль доведеться вибирати окремий інструмент. Вибрати їх пропонує інтернет-магазин doctor-fishing.сom.ua.

Матеріали

Металеві вудлища пішли в минуле, хоча міцність як основну гідність вона все ж таки має. Їй на зміну прийшли сучасні високотехнологічні матеріали:

 • Скловолокно. Представник бюджетного класу До переваг можна віднести невибагливість. Але є й мінуси: велика вага та слабка чутливість.
 • Карбонові (вуглеволоконні, вуглепластикові або графітові) – чудове поєднання міцності, малої ваги та тактильного контролю процесу лову. Маркування «М+цифра» вкаже можливість дальності закидання. Слід врахувати, що з великих значеннях модуля зростає крихкість. Необхідний баланс параметрів під час вибору.
 • Композит – до вуглепластику додаються склопластикові волокна. Отримуємо середню жорсткість з помірною крихкістю виробу та досить високу далекобійність. Відносна низька ціна у поєднанні з пристойними споживчими якостями роблять композитні вудлища популярними.

Тест

Показник терміна вказує на якісну роботу бланка з певною вагою принади. Цифри вказують на верхню і нижню межу в грамах від 0 до 50 (вони класифікують вудилища від UL (Ultralight) до H (Heavy)). Часто крайні значення не відповідають реальним показникам. Врахувати потрібно систему вимірів. Тест може позначатися в унціях. Клас спінінга вибираємо відповідно до передбачуваної ваги приманки.

Стрій

Характеристика вказує на жорсткість вудилища у різних ділянках. Іншими словами - це час необхідний спінінг на повернення зі зігнутого у вихідне положення. Позначається на бланках термін англійськими словами від повільного до екстра-швидкого:

 • slow;
 • medium або moderate;
 • fast;
 • medium-fast;
 • extra-fast

Строй впливає на точність, далекобійність і силу, що додається для кидка.

Тест по нитці

Цифра вкаже, яка максимальна вага може витримати волосінь, щоб вудлище не зламалося.

При виборі необхідно звернути увагу на довжину вудлища обліку берегових ландшафтів при закиданні. Розбірні чи цілісні бланки відрізняються чутливістю. Нерозбірні – ідеальний у цьому компоненті варіант, але телескопічні або складаються з кількох частин простіше у транспортуванні. Детальна інформація та широкий асортимент на сайті doctor-fishing.сom.ua.

Вгору