Кількість
|
Вартість
|
||
|
Сполучна ланка між рибалкою та її трофеєм – це завдання забезпечує ліска. Вона об'єднує всі використовувані елементи снасті. Її властивості безпосередньо впливають на результативність і якість риболовлі.
Функції та матеріали
У фідерній ловлі, а також на спінінг і поплавець за допомогою волосіні закидають приманку і виважують рибу, з неї виготовляють повідці. У підлідній рибалці ліскою доставляють приманку в необхідні водні горизонти з подальшим здійсненням анімації. Відіграє роль резерву при лові на пасивні снасті при підсіканні. Крім доставки приманки обрана грамотно волосінь забезпечить чутливість, результативність підсікань, умови клювання, здійснення проблемного виважування. Підібрати потрібні параметри можна в інтернет-магазині doctor-fishing.сom.ua.
Сучасну монофільну волосінь виготовляють із кількох матеріалів:
- Нейлон – знаходить застосування в поплавочному та підлідному лові, він міцний, стійкий до стирання, відносно прозорий, не вбирає воду і коштує недорого. Є й недоліки у вигляді низької стійкості до температурних та ультрафіолетових впливів, має високу розтяжність і недовговічність;
- капрон - схожий за властивостями з нейлоном, тому у використанні близький до нього;
- поліетилен – синтезований одночасно в Данії (під назвою Дакрон) та США (Кевлар). На базі датського матеріалу був отриманий Dyneema, який знайшов широке поширення у виробництві рибальських снастей.
- Нанофіл – не минуло й десяти років після його винаходу, поліпропіленові волокна зварюються між собою нанотехнологічним способом; на виході маємо міцний, еластичний, гладкий, гідрофобний, стійкий до обмерзання, непомітний у воді матеріал; недоліки - низька зносостійкість, плавучість та висока вартість. Використовується для риболовлі при мінусових температурах і лові з надлегкими приманками.
Як правильно підібрати волосінь
При підборі звертаємо увагу на діаметр, що впливає на масу приманки, що використовується (а значить і розмір трофею), далекобійність снасті. Розривне навантаження безпосередньо залежить від якості та діаметру волосіні. При використанні силових закидів та підсікань важливі показники ударної міцності. Велика жорсткість необхідна підлідної риболовлі. Малі показники розтяжності потрібні для ефективного підсікання. Зносостійкість (або абразивна стійкість) важлива для лову у водоймах із закоряженим, кам'янистим (або вистеленим ракушником) дном. На сайті doctor-fishing.сom.ua можна придбати необхідні снасті.
Шнури рибальські
Навички та везіння – неодмінні складові у лові риби, але слід підкріплювати їх правильними снастями. Плетені шнури успішно замінили класичну волосінь, внісши в процес надійність і чутливість.
Технологія виготовлення
«Плетінка» являє собою переплетену особливим чином полімерну або поліетиленову нитку. Готовий продукт, порівняно з ліскою, має велику міцність на розрив і майже не розтягується. Підібрати та придбати їх можна на сайті doctor-fishing.сom.ua. Методи плетіння перебувають у постійному вдосконаленні. Плести нитку на велику річкову рибу пробували вже кілька століть тому. Але виникала проблема надто великої товщини. Сучасне синтетичне волокно стало виходом із положення, надавши особливої міцності при малих розмірах діаметра. Виготовляється двома способами:
- Класичний – принцип плетіння кількох жил (до восьми) в одну «косу», яка розтягується мінімально і добре укладається на котушку;
- паяння – паралельно розташовані волокна піддаються обробці термохімічним способом з подальшим покриттям оболонкою. Отриманий виріб дуже міцний і не розтягується, але на котушці сидить не щільно.
Застосування
Часті пориви волосіні при спінінговому лові - справжній ад для рибалок. Шнури змінили становище на краще, рятуючи від втрат блешні та воблери. «Плетінка» прийшла на допомогу і прихильникам лову на фідер, хоча застосовується не так масово як у спінінгістів. Ще рідше можна зустріти шнури на вудках поплавця, тонкі його різновиди застосовні для лову великого коропа.
Особливості вибору
Чинники підбору «плетінки» такі:
- Розмір діаметра та форма перерізу. Реальна цифра умовна, тому що круглий переріз можна спостерігати тільки в елітних шнурах. Недорогі шнури мають овальні перерізи.
- Розривне навантаження. Основний показник, заради якого і створювалася «плетінка». Вказується у фунтах (lb) 1? Фунт дорівнює 457 гр. За цим показником вибір залежить від передбачуваної ваги риби, що виловлюється: від 4-6 на дрібного окуня, до 20 для тролінгу великих трофеїв.
- Гладкість. Від неї залежить зміна форми і кольору шнура після кількох закидів.
- Зносостійкість. Важливий параметр для вибору місця лову. При кам'янистому або коряжистому дні шнур повинен витримувати серйозні зовнішні впливи. Оптимальний варіант - 8-жильний. Крім абразивостійкості він сприяє великій дальності закидання, має міцність, гладкість і чутливість. Сайт інтернет-магазину doctor-fishing.сom.ua допоможе дізнатися більше про снасті і зробити покупку оптимальною.
Флюорокарбон
Перед переходом у розряд снастей та приміщенням у рибальські магазини doctor-fishing.сom.ua флюорокарбон широко застосовувався на нафтохімічних виробництвах. Завдяки стійкості до агресивних середовищ, міцності та довговічності флюорокарбон використовується в екстремальних умовах.
Застосування
Фторопласт – ще одна назва «флюра» (рибальський сленг). PVDF – позначення у міжнародній класифікації. Кінець 80-х років ХХ століття - початок використання матеріалу для виробництва снастей. Незважаючи на міцність, стійкість до високих та низьких температур, волосіні з флюорокарбону порівняно дорогі за своїх експлуатаційних особливостей. Використовується в різних видах лову, оснащення зимових жерлиць, виготовлення повідків. Флюром покривають і монофільні волосіні.
Властивості
Цінні характеристики PVDF у деяких видах риболовлі дуже рятують. Переваги:
Невидимість завдяки близькому до води коефіцієнту заломлення світла. Особливо важливо це у чистій воді або зимовому лові. Харіус, щука, судак полохливі та уважні. Для риболовлі на них бажано використовувати флюорокарбон.
Міцність на стирання – лідируюча позиція серед снастей. Багато видів лісок хижі риби здатні перекусити, але не фторопласт, розрізати який можна лише з допомогою інструмента.
Флюр для повідця повинен мати від 0.4 мм завтовшки. Досвідчені рибалки рекомендують 3-4 останніх метри волосіні ставити з флюорокарбону якщо йдеться про ракушняк, кам'янисте дно або підлідну рибалку.
PVDF важче за воду. Властивість допомагає при лові на легкі приманки – волосінь тоне, її не зносить течією плюс збільшення керованості та точності закидання.
Низький відсоток поглинання вологи (10% при 100 годинах у воді), що перешкоджає розтягуванню та втраті форми.
Стійка пам'ять. Навіть тривалі чи різкі вигини не впливають на відновлення початкової форми волосіні. При тугому намотуванні на котушку спіралеутворення майже немає.
Є у матеріалу та недоліки:
Висока вартість. Вона значно вища за інші матеріали, тому виготовлена з флюра волосінь дуже дорога. Альтернатива – використання для повідців. Матеріал довговічний та котушки вистачить надовго. Вибрати необхідне можна в інтернет-магазині doctor-fishing.сom.ua.
Не витримує конкуренції з нейлоном на розрив за однакових навантажень, хоча технологи продовжують роботу в цьому напрямку.
Маючи гарну пам'ять, важко з флюру на тривалий час в'язати надійні рибальські вузли.