Все найцікавіше про примаки на хижака

Безперервне зростання цін на валюту позначається і на вартості імпортних рибальських снастей, тому рибалки спінінгісти шукають вихід із ситуації, в тому числі переходячи на дешеві штучні приманки, до яких входять блешні, що коливаються. Ще їх називають серед рибалок коливалками – перші штучні приманки для хижої риби. За часів СРСР у магазинах подібних приманок було небагато. І якщо в когось вони з'являлися, то викликали непідробну заздрість у любителів порибалити. Ці колебалки називали ще «королевами» або «напівкоролєвами», і ті, у кого вони були, вважалися асами в лові спінінгом щук та інших хижаків.

Батьки сучасних колибалок

Інтернет-магазини сучасності пропонують різні види коливалок – від аналогів радянських блешень до новітніх розробок для лову спінінгом. Різноманітність асортименту вражає. Штучні приманки є вигнутим металевим виробом, обрамленим по краях, з хвилеподібною формою. Блешня під назвою «Ложка» - первісток серед подібних приманок. Створена в XIX столітті у США. Її ефективність у лові великоротих окунів та щук сприяла швидкому поширенню її по всьому світу.

Сучасне застосування

Універсальність блешні, що коливається, дозволяє використовувати її на лісових озерах, великих водосховищах або гірських річках, незалежно від кольоровості водойми або сили течії. Проводка дає можливість приманці за допомогою чітких поперечних коливань та поблискування боків усвідомлювати привабливі ігри. Правильна подача коливання змушує хижака жадібно хапати блешню і тут у справу вступають гострі трійники, що підсікають, не дають рибі жодного шансу піти.

Застосовується блешня, що коливається, для лову судака, щуки, окуня, жереха (мешканців вітчизняних водойм), а також екзотичних лосося, форелі, харіуса. 

Колебалки недорогі та надійні, що робить їх популярними та найбільш які продаються у порівнянні з іншими видами приманок. Вони практично не поддються ушкодженням.

Дешеві блешні

Більшість рибалок ставлять під сумнів твердження про нездатність китайської блешні, що коливається, скласти гідну конкуренцію аналогічним виробам іменитих брендів. Часто саме недорога приманка показує себе ефективніше за дорогий аналог. Але слід враховувати необхідність заміни китайського трійника більш надійний (Owner, Gamakatsu та інших.). Наприклад:

Spinnex Atom

Блешні цієї марки, що коливаються, мають позитивні відгуки і досить популярні у любителів спінінгової риболовлі через універсальність. Великий розмір блешні приваблює щуку, вироби менших розмірів застосовані для лову судака та окуня. Ще один позитивний момент – можливість здійснення різноманітних проводок (не без творчості в анімації). Правильні коливання – при рівномірній проводці, якщо операція передбачає зупинки чи протяжки – отримуємо поблискування при завалюванні в сторони коливання (і це дратує хижака). 

Деякий час з даною блешнею необхідно попрактикуватися, щоб відчути і використовувати згодом всі її переваги при лові великих хижаків. Ще один безумовний плюс – низька вартість виробу.

Mepps Syclops

Є однією з найбільш затребуваних коливалок у прихильників лову спінінгом. Має особливу геометрію корпусу, що сприяє надстабільній грі в будь-яких умовах водойми та стилі лову. Багато рибалок у своєму арсеналі мають виключно коливалки Mepps Syclops. Навіть у любителів воблерів та джигових силіконових приманок меппс циклоп також має чудову репутацію. Рівномірне повільне проведення дає красиві переливи коливання, прискорення - кидки Mepps Syclops в різні боки. Хижаки жадібно кидаються на приманку, коли вона раптово зупиняється. Мідний, латунний, срібний та золотий варіанти забарвлення урізноманітнюють вибір коливалок. Популярність набули приманки з яскравими кислотними забарвленнями, актуальними для похмурої осінньої погоди з поганою кольоровістю води. Mepps Syclops щорічно перебуває в топі популярних блешень, що коливаються.

Kosadaka Curve

Ці коливалки не забезпечені гравірованою лусочкою (на відміну від описаних вище). Але імітація лускатості риби досягається за допомогою блискучих 3D-вставочок червоних відтінків. Цей фокус покликаний урізноманітнити анімаційну гру. Особливості зору риб дозволяють розрізняти ними червоний колір не глибше двох з половиною метрів. Анімація з зупинками передбачає ширяння з наступним зануренням приманки на дно. В даному випадку отримаємо несподіваний ефект: ігноруючи інші приманки, Kosadaka Curve буде головною метою атаки щуки. 

Штучна приманка стійко переносить зовнішні агресивні умови. Їй не страшна навіть солона морська вода, адже виготовлена ​​коливалка з антикорозійної латуні. Гострі трійники виготовлені японським виробником Owner.

Acme Little Cleo

Колірні схеми та інші візуальні компонування у широкому діапазоні поряд з високою якістю виготовлення – особливість штучної приманки Acme Little Cleo. Подовжена округла ложка відноситься до стандартної форми блешні, але особливості у різному кольорі. Жоден виробник не відрізняється стількими дивовижними фарбами на виробах. У палітрі від стандартних металевих латунних, срібних та бронзових до різних яскравих кислотних забарвлень та стриманих блідих тонів. Кольоровість і прозорість води, мілководні ставки або річки з помірною течією - все це водоймища, де блешня чудово показує себе. Приманка проектувалась для лову форелі та лосося. Але окунь і щука також жадібно кидається на ці блешні, що коливаються. Відрізняє коливалку хороший політ у закиданні і здатність чітко тримати горизонт при здійсненні проводки.