Тонкощі зимового судака

Умови проживання судака. Особливості його існування взимку. Зимове полювання на цю гарну, смачну рибу та необхідні для успіху судацької риболовлі снасті.
Судак відноситься до окунеподібних риб. Хоча його мальки харчуються різними молюсками, дорослі особини – справжні хижаки. Візуально це гарна риба, а тому судак – один із найбажаніших трофеїв для рибалок.
Судак віддає перевагу чистій та швидкій воді. Найчастіше він мешкає на дні з камінням, там, де лежать повалені дерева – умови, які судак використовує як своєрідну засідку для успішного полювання на дрібну рибку.

Цей хижак живе в основному в глибоких місцях, які є місцем для стоянки та (крім літа) полювання. Остання найчастіше відбувається на ямних брівках, там, де проходять межі піщаних кіс, у тих місцях, де течія нерівномірна і вихрова.

Зима – активний для судака час. Він активно шукає їжу - фактор, який зумовлює його привабливість лову з льоду. Іноді взимку його можна наловити більше, ніж у іншу пору року. Це зумовлено тим, що в зимовий час у пошуках їжі зграї судаків мають переміщатися. Отже, рибак  повинен пересуватися в пошуку клювання: він не затримується на тривалий час над однією лункою. Адже голодний судак, побачивши жертву, обов'язково швидко спробує її проковтнути. Таким чином, успіх у лові судака взимку – рух. Рибалці варто просвердлити кілька десятків лунок і постійно їх міняти. Не забудьте врахувати фактор бура. Оптимальний його розмір - 110-130 мм.

Снасти для лову судака взимку. 

У зимовий час використовується міцне вудлище (довжиною 50-70 см) з котушкою. На її бланк на  doctor-fishing.сom.ua повинен міцно кріпитися катушкотримач, а хлист на такій вудці повинен бути в міру гнучким: з одного боку, це не допустить обриву волосіні, з іншого - дозволить просікнути щелепу риби. Перевагу для риболовлі судака слід віддавати монофільній лісці (оскільки вона не піддається обмерзанню) товщиною від 0,22 до 0,30 (все залежить від ваги приманки, яка буде використана). Краще використовувати кольорову волосінь, оскільки її добре видно на снігу.
Для успішного лову судака слід враховувати особливості будови його щелепи, а отже застосовувати вузькі, швидкохідні приманки. Взимку ідеальними будуть блешні довгою 5-10 см. Їхня вага може коливатися від 8 до 18 грам.
Балансири - ідеальний засіб для лову хижака на глибині. Їх вибір на сучасному ринку досить великий: балансири відрізняються розміром, формою та кольором.