З вибором спінінгового вудлища стикалися всі. І якщо до цього питання поставитися серйозно, Ви завжди відчуватимете всю красу рибалки на хижака.

Спінінгіст-початківець, як правило, не розбирається в тонкощах, наприклад який спінінг краще для берегової риболовлі, а який для човна. Як правильно вибрати спінінг для далеких закидів, а яким зручніше обкидати ближні плавні або джигувати під очеретом.

ВСЕ ЦЕ І БАГАТО ІНШЕ ПО ПОРЯДКУ.

І так. Особливості правильного підбору спінінгового вудлища!

Поговоримо про правильну довжину спінінга, який має бути стрій бланка, кастинг приманок (мінімальна/максимальна вага).

Конструкції спінінгового вудлища бувають:

а) цілісна;

б) штекерна;

в) телескопічна.

- Цілісні. Єдиний мінус – це транспортування.

Цілісні спінінги мають надійну, чітко збалансовану, чутливу конструкцію, що допоможе з легкістю впоратися з гідним трофеєм.

- Штекерні. Досить зручні у використанні, але ціни кусаються. Тут все продумано виробником до тонкощів. Складається спінінг із двох частин, а це не секрет великий плюс при транспортуванні. Штекерні спінінги досить зручні, чутливі та точно збалансовані.

- телескопічні. Дане компонування спінінгів зручне під час транспортування, максимальна довжина у складеному вигляді становить до 0.5 метра. Спінінги телескопічні складаються з декількох секцій, які різняться між собою діаметром. Телескопічні спінінги призначені для лову дрібної та середньої риби (за величиною).

ТЕСТ СПІННІНГУ.

З вибором спінінга Ви визначились. Наступним важливим фактором з яким ви зіткнетеся – тест вудилища. Щоб він (тест) ідеально підійшов до Вашого способу лову. Часто тест спінінга вказаний на самому вудлищі над рукояткою. Якщо вага вашої приманки вища за вказаний тест, при закиданні Ви запросто можете поламати кінчик або квівертип спінінга. Ну і якщо приманка дуже легка, Ви не закинете до бажаної брівки або не відчуєте тонке клювання.

Спінінги по тесту поділяють на:

- Ультралайтові (0.5 - 7 гр);

-¦Лайтові (5 - 10 гр);

- Середньо-легкі ( 8-15 гр);

- Середні ( 10-30 гр);

- Середньо-важкі (25-40 гр);

- Важкі (40-100гр);

- Занадто важкі (100+).

Ультралайтові спінінги добре працюють на не глибоких водоймах, ними добре обкидати відкриті ділянки плесу в гонитві за грайливим окушком. Ультралайти надзвичайно легкі і не габаритні, вони не підійдуть для далеких закидів та й тягнути великий трофей ними теж не бажано, але якщо Ви досвідчений спінінгіст, Ви добре працюєте фрикційно - то кращої насолоди точно не підшукати.

Універсальним або більш популярним щитається середні за тестом спінінги. Ними нескладно буде впоратися із судаком, із забарвленим лящем чи щукою.

Тяжкими по тесту спінінгами добре працювати по трофейній рибі, вони коштують дорого, але це того варте. Тяжкий спінінг важить пристойно і достатні габарити при ньому.

Коли Ви зіткнетеся з вибором вудилища спінінга для щуки або судака - орієнтуйтеся на тест середній-легкий бо середній, по окуню - це ультралайт і лайт.

Строй Спінінгу.

Цей компонент говорить про вигин вудилища. В цілому, як спінінг працює при закиданні (згинається) і повертається до початкової форми.

- Повільний лад (S) - ідеально гнеться практично на 2/3 від вершини спінінга. Цей лад характерний для довгих по довжині вудилище спінінгів ними зручно виконувати понад далекі закидання.

- Середній стрій (M) - вудилища з таким строєм згинаються менше.

- Середньо-швидкий лад підійде для твічингу, щоб впевнено зробити блискавичний ривок проводки.

- Швидкий стрій (F) і Надшвидкий стрій (EF)- ці спінінги відрізняються тим, що у них згинається виключно кінчик, ідеально працювати ними протягом.

довжина спінінга

Один з важливих елементів при виборі спінінга. Якщо рибалка походить з берега, Вам потрібне далеке закидання. Рекомендується залишати свій вибір на довгому спінінгу. Якщо рибалити з човна - коротше.

Поради, які стануть у принаді при виборі довжини спінінга.

Якщо рибалити з човна або з берега, де є дерева/кущі, зупиняйте вибір на спінінгу з довжиною до 2.2 м.

На невеликих водоймах, в принципі, досить 1.6 метрові.

На величезних відкритих озерах, де немає ніяких перешкод (кущі/дерева) використовуйте спінінг від 2.7 до 3 м.

Коли рибалити з пірса, вибирайте маленькі спінінги зі швидким строєм.

Ну а якщо Вам пощастило, і Ви поїхали на морську рибалку, беріть із собою спінінг 4 м.

І так, поговоримо про вибір спінінга на щуку/окушка/судака.

Спінінги на щуку для берега та човна.

- Береговий спінінг на щуку. Для відкритих водойм довжина спінінга від 2.7 м.

Буд - середній.

Тест – від 10 до 28 гр.

- Лов щуки з човна. Коротше довжина - від 1.9 м до 2.4-м

Буд - середній.

Тест від 10 до 30 гр

Вибір спінінга на окуня новачкові в галузі - спінінг.

Якщо говорити про спінінгову рибалку в цілому, то саме полювання за смугастим матросом - це гідне захоплення спінінгісту-початківцю. І вибір правильного спінінга – завдання не з простих.

І так:

Достатньої довжини спінінга – до 2.2 м.

Строй, бажано середньо/швидкий.

Тест – починаючи від 4 до 18 гр

Про вибір котушки, нитки ми розповідали у попередніх статтях.

Спінінг на судака.

Зрозуміло, що досвідчений спінінгіст у своєму арсеналі має кілька спінінгів як для щуки, так і для судака. Але ми говоримо про рибалку спінінгом для новачка. Для цього підійде вудлище, яким ви користуєтеся при лові щуки. Але якщо ви готові витратити гроші на індивідуальний спінінг під судака, то ці рекомендації вам.

- Довжина спінінга від 2-х до 3-х метрів. Оптимально – 2,8 м;

- Строй повинен бути швидкий, щоб згинатися тільки кінчик;

- Тест залежить від приманки – 15 до 45 гр.

- Котушка повинна мати шпулю 4000 та передавальне число від 5,5.

По суті, щоб підібрати спінінг, для цього потрібна консультація. У нашому інтернет магазині Доктор-Фішінг Ви отримаєте гідну консультацію про вибір правильного спінінга під Ваш спосіб лову.